Fizjoterapia w obrzękach rąk i nóg

Obrzęki rąk i nóg są dziś zmorą wielu pacjentów. Przyczyny obrzęków są często skomplikowane i niejednoznaczne, a jednocześnie sprawiają ogromny ból i uniemożliwiają normalne funkcjonowanie i wykonywania czynności życia codziennego. Nie wyleczone stają się one przyczyną kolejnych dysfukcji i bólu.

Jeśli masz obrzęki ręki lub nogi i cierpisz z powodu bólu lub dysfunkcji, to jest to program dla Ciebie.

W przypadku obrzęków przyczynami są najczęściej uszkodzony lub źle funkcjonujący układ limfatyczny lub uszkodzone tkanki po urazach albo dysfunkcja pracy serca, nerek i wiele innych. Każdą z tych przyczyn należy inaczej leczyć za pomocą fizjoterapii. Często formy fizjoterapii w zależności od przyczyny są ze sobą wzajemnie sprzeczne. Stąd konieczny jest bardzo szczegółowy wywiad obejmujący wszystkie jednostki chorobowe. Dopiero to wszystko razem wzięte jest w stanie krok po kroku odkrywać różnorodne przyczyny oraz mechanizmy bólu/dysfunkcji i je po kolei likwidować. Przy obrzękach sytuacja jest bardzo skomplikowana, bo trzeba precyzyjnie odróżnić, czy jest to problem źle pracującego układu limatycznego np. po amputacji piersi, czy też jest to problem nadmiernej produkcji płynu w kaletkach maziowych np. po skręceniu, złamaniu, czy też źródłem problemu są chore serce, nerki, a może tarczyca lub cukrzyca. Stąd bezwględnie konieczna jest współpraca z lekarzem/lekarzami prowadzącymi.

Usunięcie opuchlizny i napięć bardzo wyraźnie zmniejsza dolegliwości bólowe, pogłębia zakresy ruchu w stawach i w wielu przypadkach przywraca prawidłową pracę układu limfatycznego i kaletek maziowych, poprawia pracę serca, nerek, tarczycy, zmniejsza dolegliwości bólowe związane z cukrzycą. Terapia, którą proponuję oparta jest na nowoczesnych standardach postępowania fizjoterapeutycznego (szczegółowy wywiad, rozbudowana diagnostyka funkcjonalna i palpacyjna, różnorodne formy terapii manualnej i masażu, fizykoterapia, kinezyterapia). Fundamentalną częścią terapii są tutaj subtelne formy masażu i terapii manualnej tkanek miękkich, a w dalszej części świadomie wykonywane, odpowiednio dobrane i dawkowane automasaż i ćwiczenia, które Państwu pokażę i nauczę w Gabinecie po to, by mogli je potem Państwo samodzielnie wykonywać najpierw w domu w ramach rehabilitacji domowej, a potem profilaktyki prozdrowotnej tak byście po zakończeniu fizjoterapii mogli potem samodzielnie dbać o własne zdrowie.

Kobieta z wieku 65 lat przyszła do mnie z bolącą i opuchniętą lewą nogą. Dotychczasowe efekty leczenia żadne, rokowania żadne. Skomplikowany diagnostycznie przypadek.
obrzęki

Chcesz się zapisać już teraz??

kliknij tutaj