Fizjoterapia w reumatologii

Choroba zwyrodnieniowa stawów, kręgosłupa, RZS, ZZSK, dna moczanowa, Zespół Sjögrena, to często spotykane choroby reumatoidalne. Dotykają one ludzi w każdym wieku. Przyczyny większości tych chorób są medycynie dziś NIEZNANE. Leczenie jest często objawowe. Pomaga na początku choroby, a w miarę rozwoju jest coraz mniej skuteczne. Bóle stawów i mięśni, ogólne osłabienie oraz ograniczenia zakresów ruchów stawach są zmorą wielu osób zmagających się ze swoją chorobą reumatoidalną. Jednak niezależnie od rodzaju choroby - każda z nich pozostawia swoje ślady w organizmie człowieka poprzez różnego rodzaju przykurcze tkanek, które są często źródłem podstawowym bólu, a jeśli nie źródłem podstawowym, to na pewno jedną ze składowych bólu/dysfunkcji. Jeśli te przykurcze wykryjemy i zlikwidujemy to mamy dużą szansę na znaczną poprawę samopoczucia pacjenta, redukcję bólu w części lub całości oraz poprawę ogónej sprawności ruchowej pacjenta, co automatycznie poprawi jakość jego życia.

Jeśli chorujesz na chorobę reumatoidalną i cierpisz z powodu bólu lub dysfunkcji, to jest to program dla Ciebie.

W przypadku choroby reumatoidalnej konieczny jest bardzo szczegółowy wywiad obejmujący wszystkie jednostki chorobowe, różnorodne formy diagnostyki funkcjonalnej i palpacyjnej obejmujące całe ciało i okolice miejsca bolesnego/dysfunkcyjnego, a także intuicja, doświadczenie zawodowe oraz holistyczne podejście do pacjenta. Konieczna jest również współpraca z lekarzem/lekarzami prowadzącymi. Dopiero to wszystko razem wzięte jest w stanie krok po kroku odkrywać różnorodne przyczyny oraz mechanizmy bólu/dysfunkcji. Każda choroba, ból, dysfunkcja pozostawiają w ciele ślady w formie napięć/przykurczy różnorodnych tkanek, które są najczęściej źródłem bólu. Tych napięć nie widać na zdjęciach obrazowych, natomiast są one stosunkowo łatwo wykrywalne za pomocą diagnostyki funkcjonalnej i palpacyjnej. Usunięcie tych napięć bardzo wyraźnie zmniejsza dolegliwości bólowe w części lub nawet w całości poprawiając pacjentowi geriatrycznemu zakres funkcjonalny, a przez to możliwa jest radość życia bez bólu i wykonywanie nie tylko czynności życia codziennego, ale także realizacja różnorodnych hobby i aktywności fizycznej.

Około 3-4-krotne zwiększenie szpary stawowej w stawie kolanowym na przestrzeni 15 lat autoleczenia choroby zwyrodnieniowej staww kolanowego lewego - zdjęcia RTG
reumatologia 1
 
Zespół Sjögrena - zdecydowana poprawa stanu zdrowia uzyskana w ciągu 6 miesięcy terapii, która utrzymuje się do dnia dzisiejszego.
reumatologia 3

Chcesz się zapisać już teraz??

kliknij tutaj