Od zespołu cieśni nadgarstka do stania na głowie

Wiele osób boryka się dziś z zespołem cieśni nadgarstka. Być może moja historia pokonania zespołu cieśni nadgarstka będzie dla tych osób jakąś nadzieją na powrót do zdrowia i twórczą inspiracją.

Opiszę Państwu króciutko moją historie z kręgosłupem szyjnym. W 2003 roku miałem drętwienia trzech palców prawej ręki. Palce te odmawiały mi posłuszeństwa tak mocno, że fizycznie nie byłem w stanie kliknąć zwykłą myszką komputerową. Dziś zdiagnozowano by u mnie typowy zespół cieśni nadgarstka. Każdy kto ma zdiagnozowany zespół cieśni nadgarstka doskonale wie, jakie jest leczenie i że stosunkowo często kończy się ono operacją. W moim przypadku żadnej operacji nie było. Za pomocą regularnych ćwiczeń zlikwidowałem zespół cieśni nadgarstka. Natomiast efekty zdrowotne jakie uzyskałem przekraczają wszelkie granice pozytywnego myślenia. Udało mi się stanąć na głowie tak, jak mało komu się to udaje. W załączeniu zdjęcia RTG mego kręgosłupa szyjnego na przestrzeni 15 lat.

Zdjęcia opowiedzą moją historię powrotu do zdrowia dużo lepiej niż słowa.

RTG odcinka szyjnego z 2003 roku

1
 

RTG odcinka szyjnego 15 lat później - czyli z 2018 roku

2
 

Stanie na głowie normalne, które nauczyłem się pierwszy raz w życiu dopiero w 2015 roku, czyli w wieku 55 lat

3
 

Przez kolejne lata nauczyłem się wykonywać wersję trudniejszą

4
 

Aż w końcu udało mi się w wieku 58 lat - w 2018 roku wykonać wersję najtrudniejszą

5

 

Wiele osób pyta mnie o ćwiczenia, jakie wykonywałem? Otóż tych ćwiczeń wykonywałem tysiące w najprzeróżniejszych wersjach. Natomiast najważniejsze jest to, że zaczynałem od zera, czyli od odciążenia prawej ręki. W praktyce wyglądało to tak, że przez kilka miesięcy z rzędu rad nierad pracując przy komputerze klikałem myszką komputerową lewą ręką. Było to niewygodne, ale dało się zrobić. To samo dotyczyło otwierania kluczem zamka do drzwi. Prawą ręką nie byłem w stanie tego zrobić, więc zamki od drzwi otwierałem lewą ręką. Też było niewygodnie, ale dało się zrobić. Potem nastąpiły ćwiczenia bardziej specjalistyczne. Na początku była to eksperymentalna wersją mego programu Stop Dolegliwościom Kręgosłupa. Z czasem ćwiczeń przybywało. Większość z tych ćwiczeń publikuję systematycznie na moim kanale Youtube pod nazwą Zdrowsza Starość.

https://www.youtube.com/channel/UC5N7ity8id3XQba1IUgTBbw  

Trzeba pamiętać, że ja zaczynałem swoją przygodę z zespołem cieśni nadgarstka z punktu, w którym nie miałem pojęcia o medycynie, więc większość efektów zdrowotnych uzyskiwałem metodą prób i błędów ucząc się jednocześnie na własnych błędach. Dziś mając wiedzę medyczną spektakularne efekty zdrowotne u pacjentów uzyskuję dużo szybciej. Oczywiście mało którego pacjenta interesuje stanie na głowie. Natomiast zlikwidowanie drętwień palców, czy bólów nadgarstka udaje mi się zlikwidować stosunkowo szybko dodając do ćwiczeń celowaną terapię manualną i masaże.

 

Chcesz się zapisać już teraz??

kliknij tutaj